Telefon

+36 30 250 6612

E-mail

shiatsu@kardosmarta.hu

Online jelentkezés

Foglalj időpontot!

Bár a shiatsu a japán terápia egyik formája, gyökerei az ősi kínai filozófiai eszmékig nyúlnak vissza. A rendelkezésre álló legrégebbi szöveg – A Sárga Császár belgyógyászati ​​klasszikusa (Han-dinasztia Kr. e. 206 – Kr. e. 25) sejtést ad arról, hogyan kapcsolódott össze akkoriban az orvostudomány és a filozófia. A szöveg Huang Ti császár és orvosa/minisztere, Ch’i Po párbeszédeinek sorozata. A hangsúly azon van, hogy a környezet és a földrajz milyen hatással van az egészségre.


Négy klasszikus orvoslási megközelítést fejlesztettek ki meghatározott földrajzi régiókban:
Délen, ahol melegebb volt, sok növényzet nőtt, így könnyen elérhetővé váltak a gyógynövények .
Észak hidegsége elősegítette a moxibusztiót , ami az akupunktúrás pontokon a bőr melegítését jelenti.
Keleten, ahol a diéta halra és sóra épült, problémát jelentett a gyomorfekély. Ez az állapot jól reagált a test pontos pontjainak akupunktúrás kezelésére.
Kína központjában számos fizikai technika, például masszázs , légzés és gyakorlatok fejlődtek ki.
A cél az volt, hogy kapcsolatba kerüljünk a Tao-val – az élet áramlásával – az „Úttal” – a differenciálatlan energia Forrásával.

A 6. század körül a szerzetesek a buddhizmus, a taoizmus és a konfucianizmus kombinációját hozták Kínából Japánba. A kereskedelem megnyitotta a kommunikációt Kína és Japán között, és a 7. században japán diákokból álló delegációt küldött Kínába a herceg, hogy kínai orvoslást és kultúrát tanuljanak.

A japán történelem időszakában, amikor az ország hatalmas hadurak uralma alatt állt, a harcművészetek különösen fontossá váltak. Abban az időben a jujitsu újraélesztési technikái nélkülözhetetlennek bizonyultak a harcművészetekkel foglalkozó tanulók felélesztéséhez, akik a sparring során eszméletlen állapotba kerültek. A technikák feltűnő létfontosságú pontokból álltak.

Az Anma nevű masszázsforma az Edo-korszakban (1602-1868) fejlődött ki Japánban. Ezt a terápiát főként vakok végezték. Sajnálatos módon, mivel a vakok számára nem állt rendelkezésre sok oktatási lehetőség, orvosi tudásuk nem érte el az akkori Orvosok és Gyógynövénytudósok szintjét. Így az Anma-gyakorlók lemaradtak tudásuk terén, és Anmának olyan híre lett, hogy csak a kikapcsolódásra hasznos.

Csak a huszadik század elején fejlesztették ki magát a Shiatsut. Az ötletgazda Tamai Tempaku volt, aki 1919-ben kiadott egy könyvet Shiatsu Ho (ujjnyomás-módszer) címmel. Könyvében az Anma, az Ampuku (a hasi masszázs ősi formája, amelyet a terhesség és a szülés során használnak) és a Do-In (terápiás gyakorlatok) egyesült. nyugati anatómiával és fiziológiával.

A Taisho-korszakban (1911-1925) a Shiatsu-t először a Shiatsu-törvény határozta meg. 1955-ben a Shiatsu-t törvényesen jóváhagyták az Anma masszázs részeként. 1957-ben a Japan Shiatsu Iskolát az egészségügyi és jóléti miniszter hivatalosan engedélyezte, 1964-ben pedig a Shiatsut végül önálló terápiaként ismerték el, a svéd masszázstól és az Anmától eltérően. A mai napig ezt a három különböző terápiát egy törvény szabályozza Japánban. Ma a Shiatsu teljes mértékben beépült a japán egészségügyi rendszerbe.

Ahhoz, hogy megértsük a shiatsu japán elismeréséért folytatott politikai küzdelmet, el kell magyarázni, milyen hatást gyakoroltak az Egyesült Államok megszállási erői, amikor 1945-ben átvették az országot. Egy irányelvet adtak ki minden hagyományos terápia betiltására. Így az akupunktúra, a moxibustion és a shiatsu gyakorlói egy kiterjedt jogi harcot folytattak, hogy visszaállítsák a gyakorláshoz való jogukat.

A gyakorló szakembereknek fel kellett vezetni a gyakorlataik mögött meghúzódó hagyományos elveket, és munkájukat nyugati orvosi terminusokkal kellett meghatározniuk, hogy terápiáikat legitimálhassák a Hatalmak számára. Ez a kompromisszum természetesen megtette a maga hatását, és segíthet megmagyarázni a „Shiatsu terápia” égisze alatt ma világszerte alkalmazott technikák eltéréseit.

Ajánlott cikkek

Hozzászólás

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük